Школярів звільнено від проходження ДПА

У 2024 році учнів 4, 9 та 11 класів вчергове звільнено від проходження державної підсумкової атестації.

Відповідний законопроєкт ухвалений парламентом 08 листопада.

Згідно з документом, здобувачі освіти, які завершують здобуття кожного рівня повної загальної середньої освіти у 2023/24 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

Водночас для учнів 4 класів тих шкіл, які беруть участь у ДПА в режимі пілотування, атестація буде проведена. Ці учні складатимуть підсумкову атестацію з двох предметів: української мови та математики.

Очікується, що кількість учнів 4-х класів, які мають пройти пілотну ДПА, не перевищуватиме 2 тисяч осіб.

Проведення ДПА в основній школі у 2024 році (9 клас)

Учні 9-х класів у 2024 році п'ятий рік поспіль звільнені від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

Відповідне рішення закріплене законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року».

Раніше державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти, проводилась у закладі освіти в письмовій формі.

Заклади загальної середньої освіти мали самостійно визначати строки проведення державної підсумкової атестації.

У 9-х класах державна підсумкова атестація мала проводитись з трьох предметів:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Третій предмет:

для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини, один із навчальних предметів зі списку: біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія;

для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини один із навчальних предметів зі списку: біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія.

Третій предмет встановлюється за рішенням педагогічної ради закладу освіти, ухваленим з урахуванням побажань учнів, та затвердженим наказом керівника закладу освіти. Процедуру вибору третього предмета, керуючись чинним в Україні законодавством, а саме статтею 23 та підпунктом 1 частини першої статті 1 Закону України «Про освіту», встановлює заклад освіти.

Результати атестації не враховуються під час виставлення річних оцінок із навчальних предметів.

Орієнтовні вимоги до змісту атестаційних робіт у 9-му класі:

Українська література

Зарубіжна література

Іноземна мова

Історія України. Всесвітня історія

Правознавство

Мови і літератури національних меншин України

Складено на підставі «Порядку проведення державної підсумкової атестації» та наказу МОН «Деякі питання проведення в 2022/2023 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

Інформація взята ТУТ...