Як заохотити дитину до навчання

Чи любите ви вчитися? Задайте це питання будь-якій дитині і за умови, що вам відповідають чесно - кілька дітей, а більшість відреагують у відповідь більш-менш негативно.

Батьки часто стикаються з тим, що їх чадо не бажає вчитись. Аргументує він свою відмову, як правило, тим, що предмет не цікавий або викладач суворий. Понижує ефективність навчання також той факт, що дитина приходить змучена зі школи й замість того щоб відпочивати -змушена виконувати домашнє завдання. Як результат, відсутність зацікавлення у дитини до освіти.

Як відомо, діти люблять ходити до школи і зі школи . От тільки ці години між ходьбою для них найчастіше самі нудні і неприємні. То чи можна в принципі зацікавити дитину навчанням і що для цього потрібно зробити? Перш за все є те, чого робити не потрібно:

• Не потрібно залякувати і карати, цим ви прищепите дитині не любов до навчання, а відразу страх перед вами.

• Не потрібно ―платити за гарне навчання - цим ви розвинете у дитини споживацьке ставлення до життя взагалі, і до вас зокрема.

• Не потрібно ставити умови і обмеження в категоричній формі - нічого, крімнегативних емоцій у дитини це не викличе.

З іншого боку, потрібно і навіть необхідно:

• З самого дитинства заохотити дитину до постійного здобуття нових знань.

• Сприяти йому в навчальному процесі, але не робити нічого за дитину, і ненамагатися позбавити його від навантажень взагалі.

• У випадку якщо є проблеми з вчителями, залагоджувати їх по можливості дипломатично, не даючи педагогам приводу ―зриватися на дитині.

• У разі проблем з однолітками в школі, намагатися вирішити їх разом з дитиною, з найменшими втратами для останнього, щоб він не зненавидів школу вже за саме її існування.

• Пояснити дитині, наскільки важливий результат отримання знань з соціальної точки зору.

З іншого боку, потрібно і навіть необхідно:

• З самого дитинства заохотити дитину до постійного здобуття нових знань.

Поради

• Залиште дитині цікаві книги і матеріали для досліджень.

• Грайте в рольові ігри. Будьте учнем, а дитина нехай веде урок.

• Мотивуйте дітей!

• Ігри повинні бути веселими ... а не напружує.

• Якщо ви демонструєте наснагу навчанням і дозволяєте дітям слідувати власним інтересам, їм буде складно протистояти можливостям.

• Поясніть дитині, чому він навчається, і як це стане в нагоді в майбутньому (напр., Таблиця множення).

• Також переконайте їх, що це нормально, якщо вони не навчаються виключно на п`ятірки. Якщо вони дійсно повністю викладаються, це ще проявиться!

• Намагайтеся не тиснути на нього за оцінки!

Якщо у вашої дитини низькі оцінки, не кричіть і не лайте його, а краще покажіть, де він помилився і допоможіть зрозуміти предмет.

Якщо у нього гарні оцінки, не купуйте великі і дорогі подарунки, щоб відсвяткувати це (хоча б робіть це непостійно). Ваша дитина буде відчувати тиск / вмовляння вчитися добре і страх отримати погану оцінку. Занадто часто нагороджуючи його, ви виховаєте в ньому погані звички і манери, такі як хвастощі, що може призвести до комплексам (таким як страх невдачі). • Дайте йому знати, що школа дуже важлива, підтримуючи її систему. Виконуйте шкільні призначення, виконуйте добровільні роботи в класі по мірі можливості і спілкуйтеся з учителем. Запитайте вчителя, як ви можете допомогти своїй дитині.

• Краще почніть раніше, ніж пізніше. Заохочення незалежності дитини дуже важливо для розвитку його мозку, щоб він комфортно себе почував при навчанні. Іноді діяльність здається занадто складною для дитини, тому що ви не підбадьорили його це зробити. Наприклад, чистка свого банана від шкірки, вибір сорочки і годування сімейного кота є тими речами, які ваша дитина в змозі зробити. Дозволивши дитині виконувати ці речі, ви допоможете йому відчувати себе впевнено у своєму світі, що, в свою чергу, ще більше і краще надихає його на подвиги. Коли світ у твоїх руках, ви хочете з ним що-небудь зробити, чи не так?

• Забезпечте дитині вільний час. Дітям потрібно достатньо часу для дослідження і огляду навколишнього світу. Не перевантажуйте графік дитини всякими дорученнями і діяльністю. Нехай дитина вільно грає, мріє і бродить по задньому дворі.

• Пам`ятайте, що ви є кращим вчителем вашої дитини! Школа, освітні ігри, телебачення і полка, забита книжками, не можуть заповнити те, що можете зробити ви для освіти дитини. Надихнути мозок дитини в повсякденному світі - місці, де їм це необхідно найбільше - не займе багато зусиль. Ось кілька речей, які ви можете зробити для залучення дитини: порахувати кількість будинків, чорних машин, велосипедів і т.д., коли проїжджаєте повз них-відшукати букви, числа або кольору..

• Надайте своїй дитині широке розмаїття знань, включаючи музику, ігри, спорт, музеї, подорожі, читання, танці, п`єси, їжу, головоломки, етнічну діяльність і т.д. Ніхто не знає, який спектр може впливати і вплинути на майбутній вибір вашої дитини.

• Запитайте дітей, що вони думають з приводу тих чи інших проблем (нещодавніх подій, відносин, цінностей). Дозвольте їм мати свою думку, не засуджуючи їх. Попросіть дитину допомогти вам зрозуміти, чому вони вважають саме так, а не інакше.